Przejdź do treści

KURS PRZYGOTOWAWCZY DO SZKÓŁ AKTORSKICH


KURS STACJONARNY

 

Termin: marzec - kwiecień 2025

Liczba godzin dydaktycznych: 80

Spotkania:

piątki, soboty, niedziele

 

Limit miejsc: TBA

 

CENA:

Opłata rekrutacyjna – 50 zł

Wpisowe – 500 zł

Cena kursu – 2300 zł

Opłata rekrutacyjna i wpisowe są bezzwrotne.

Płatność za kurs jest jednorazowa.

 

POZNAJ KURS

Marzysz o studiach aktorskich i pragniesz zabłysnąć na egzaminie wstępnym? W trakcie naszego kursu pokażemy Ci, jak zaskoczyć nawet najbardziej wymagającą komisję i wyprzedzić innych kandydatów! Poprzez intensywną naukę interpretacji tekstów, technik wokalnych i tanecznych dowiesz się, jak wyrażać emocje i rozpoczniesz fascynującą podróż w głąb siebie. Oferujemy wszechstronne przygotowanie, konsultacje logopedyczne oraz indywidualne wsparcie. Pomożemy Ci w doborze tekstów, dzięki którym zaprezentujesz pełen wachlarz swoich możliwości podczas egzaminów. Pod bacznym okiem naszych doświadczonych instruktorów oszlifujesz aktorski talent, pokonasz tremę i sięgniesz po indeks wymarzonej uczelni!

 
         
 

POZNAJ WARSZAWSKĄ SZKOŁĘ FILMOWĄ

Uczelnia została utworzona w 2004 roku przez reżysera, scenarzystę i producenta Macieja Ślesickiego oraz aktora Bogusława Lindę. To wyjątkowy kompleks szkół filmowych, w ramach którego prowadzone są studia licencjackie i podyplomowe, studium policealne, kursy oraz liceum ogólnokształcące o profilu filmowym i kreacji gier wideo. W murach uczelni corocznie powstaje około 200 filmów studenckich, które zdobywają uznanie na festiwalach filmowych zarówno w krajach, jak i za granicą. Produkcje studentów uczelni były dwukrotnie nominowane do Oscara® – „Nasza klątwa” (reż. Tomasz Śliwiński) w 2015 oraz „Sukienka” (reż. Tadeusz Łysiak) w 2022. W globalnej dystrybucji na platformie Netflix obejrzeć można pierwszy pełnometrażowy film zrealizowany przez studentów i absolwentów uczelni – „kRAJ”. Za całokształt swojej działalności Warszawska Szkoła Filmowa została uhonorowana Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Animacja kultury filmowej”.

 

 

KORZYŚCI

  • Rozwiniesz swoje umiejętności aktorskie. Kompleksowo przygotujemy Cię do egzaminów podczas praktycznych zajęć i ćwiczeń.
  • Poznasz nowe techniki wokalne i taneczne. Po naszym kursie nie zaskoczy Cię żadne wyzwanie sceniczne!
  • Zdobędziesz pewność siebie. Nauczysz się: pracować z ciałem, odwagi scenicznej, tańca, emisji głosu i pracy w zespole, dzięki czemu niestraszne Ci będzie żadne zadanie egzaminacyjne!
  • Otrzymasz indywidualne wsparcie profesjonalnych instruktorów. Mentoring naszych ekspertów pomoże Ci sprostać wyzwaniom komisji rekrutacyjnej. 
  • Dostaniesz potężny zastrzyk inspiracji. Nasz kurs rozbudzi Twoją kreatywność i motywację do ciągłego rozwoju i podążania za marzeniami.
  • Zbudujesz cenną sieć kontaktów. Spotkanie z innymi pasjonatami aktorstwa pozwoli Ci na wymianę doświadczeń oraz da przedsmak nauki na studiach aktorskich.
 
         
 

DLA KOGO JEST TEN KURS?

  • Dla młodych pasjonatów aktorstwa. Scena to Twój żywioł? Doszkalaj swoje umiejętności, by z łatwością przejść wszystkie etapy egzaminów aktorskich!
  • Dla osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności taneczne i wokalne. Taniec i śpiew to nieodłączny element studiów aktorskich! Naucz się wyrażać emocje ciałem i głosem.
  • Dla tych, którzy pragną zwiększyć pewność siebie. Masz pewne obawy i boisz się podejść do rekrutacji? Zapisz się na nasz kurs i przygotuj się na wszystko, co czeka kandydatów podczas egzaminów.
  • Dla miłośników teatru i sztuk scenicznych. Marzysz o zgłębianiu tajników aktorstwa i zyskać cenne wskazówki? Rozwijaj zainteresowania pod okiem doświadczonych profesjonalistów!
 
         
 

PROGRAM KURSU

WIERSZ I PROZA | prowadząca: Magdalena Kizinkiewicz

  • Interpretacje wybranych przez uczestników tekstów (praca z tekstem)
  • Zadania aktorskie z wykorzystaniem przygotowanych tekstów
  • Konsultacja logopedyczna i ćwiczenia praktyczne
  • Elementy dykcji i impostacji głosu
  • Pomoc w doborze lub zmianie tekstów.

PIOSENKA | prowadzące: Oliwia Skrzypczyk, Ewelina Osowska

  • Interpretacja i kreacja aktorska w piosence.
  • Podstawy technik wokalnych i zdrowego wydobycia dźwięku. 
  • Rozpoznanie skali głosu. 
  • Piosenki a’capella i piosenki ludowe.
  • Pomoc w doborze lub zmianie piosenek. 

TANIEC I RUCH | prowadzące: Angelika Chałubek, Angelika Paradowska

  • 60-sekundowy układ gimnastyczny z podkładem muzycznym.
  • Budowanie świadomości ciała i improwizacja w ruchu.
  • Wyrażanie emocji przez ruch.
  • Zadania aktorskie i ruch.

 

POZNAJ WYKŁADOWCÓW

MAGDALENA KIZINKIEWICZ

aktorka, reżyserka, terapeutka oddechu i głosu, logopedka

 

Absolwentka Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1999). Aktorka Teatru Polskiego w Warszawie w latach 1999-2003. Grała m.in. w takich produkcjach jak: „Chopin pragnienie miłości”, „Noc czerwcowa”, „Pręgi” oraz serialach „Czas honoru”, „Prawo Agaty” i „Diagnoza”. Laureatka nagrody za najlepszą rolę komediową w spektaklu „Wesele u drobnomieszczan” (1999) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Wiki” na festiwalu Silver Sawa (2018). Jest reżyserką takich spektakli jak: „Postacie” (2019), „Młynarski mniej znany” (2019), „Jak się kochają w niższych sferach” (2020). Współpracowała jako reżyserka i konsultantka wokalna z Teatrem Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. W 2016 r. ukończyła podyplomowe studia logopedyczne na Wydziale Polonistyki UW. Prowadzi terapię pomagającą ludziom w odzyskaniu głosu po urazach fizycznych i emocjonalnych. Jest trenerką osób zawodowo występujących publicznie. Prowadzi warsztaty z kreowania wizerunku i wystąpień́ publicznych, warsztaty głosowe dla wokalistów, aktorów i mówców, autorskie warsztaty „Uwolnij swój głos” jak również̇ indywidualne konsultacje.

OLIWIA SKRZYPCZYK

multiinstrumentalistka, wokalistka, tancerka, aranżerka

 

Gra na altówce skrzypcach, mandolinie i fortepianie. Laureatka wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Zdobywczyni m.in. I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Sztokholmie, III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Treviso, Nagrody Specjalnej na IX Międzynarodowym Konkursie Altówkowym im. J. Rakowskiego w Poznaniu, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Zrealizowała mnóstwo projektów telewizyjnych, koncertowych i eventowych: Eurowizja 2016 z Michałem Szpakiem, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej 2015, 2016, 2017 i programy telewizyjne („Jest okazja”, „Sonda 2”, „Jaka to Melodia”). Od roku 2016 jest solistką zespołu Filharmonii Dowcipu. W 2023 była uczestniczką „Voice of Poland”.

EWELINA OSOWSKA

sopranistka, wokalistka, skrzypaczka, nauczycielka

 

Absolwentka Wydziału Instrumentów Smyczkowych, specjalność Skrzypce oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureatka Nagrody Specjalnej dla najbardziej obiecującego sopranu koloraturowego na XVIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari. Debiutowała w Operze Bałtyckiej w Gdańsku jako Kunegunda w Kandydzie. W latach 2018-2020 współpracowała z Warszawską Operą Kameralną. W sezonie 2019/2020 zadebiutowała w roli Rosy w premierowym przedstawieniu Don Bucefalo i powróciła jako Kunegunda w Kandydzie w Operze Bałtyckiej. W sezonie 2020/2021 dołączyła do zespołu Landestheater Niederbayern, gdzie zadebiutowała partią Królowej Nocy oraz Martesii w Ercole Termodonte. Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami m.in.: Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Orkiestrą Collegium F, Orkiestrą Symfoniczną Transatlantyk i Orkiestra Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2022 roku jest częścią Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego. Nauczycielka emisji głosu, śpiewu oraz skrzypiec. Współtworzy agencję muzyczną Ejos.

ANGELIKA PARADOWSKA

aktorka, tancerka, choreograf

 

Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Ukończyła szkolenie w zakresie dramy oraz teatru zaangażowanego społecznie. Od dziecka trenowała gimnastykę artystyczną. W tym czasie wielokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz reprezentowała kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Ma na swoim koncie kilkanaście spektakli na deskach teatrów w całej Polsce( m.in. „Hallo Szpicbródka”, „Kariera Nikodema Dyzmy” w Teatrze Syrena w Warszawie, „Bracia Dalcz i S-ka” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, „Nie-Boska komedia” w Teatrze Wybrzeże czy „Operetka” w Warszawskiej Operze Kameralnej). Współpracowała również przy produkcjach filmowych oraz teatralnych jako choreograf (m.in. „Pan T.” „Usta usta”, „ZET”, „Dotka. Zebra w kropki”). Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współzałożycielka ANGIES PRODUCTION SCHOOL oraz Szkoły Filmowej AKCJA.

ANGELIKA CHAŁUBEK

aktorka, reżyserka

 

Aktorka teatralna i filmowa oraz reżyserka autorskich filmów i spektakli dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, dodatkowo posiada certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie dramy i teatru zaangażowanego społecznie. Posiada rekomendacje swoich spektakli od aktorów i reżyserów takich jak: Emilia Krakowska, Waldemar Obłoza, Wojciech Faruga, Mariusz Jakus, Maciej Wojtyszko. Grała w produkcjach teatralnych oraz filmowych, m.in. „Na wspólnej“, „Diagnoza“, „Klinga“, „Ubik“ „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Dotka. Zebra w kropki”. Zdobywczyni Ogólnopolskiego Grand Prix za monodram „FADE OUT“. Pomysłodawczyni i twórca spektaklu „ZET” na podstawie opowiadań Julii Fiedorczuk pod opieką artystyczną aktora Waldemara Obłozy. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Współzałożycielka ANGIES PRODUCTION SCHOOL oraz Szkoły Filmowej AKCJA.

 

Chcesz zapisać się na kurs?

LINK DO ZAPISÓW

 

Skontaktuj się z nami mailowo!

 

✉️ aleksandratorunski@szkolafilmowa.pl

 

Aleksandra Toruński, Specjalistka ds. rekrutacji

 

 

Kurs zostanie uruchomiony, gdy zapisze się min. 10 osób.