Przejdź do treści
Warszawska Szkoła Filmowa

WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA

English
REKRUTACJA O UCZELNI KIERUNKI
I KURSY
KADRA AKTUALNOŚCI SUKCESY
STUDENTÓW
KONTAKT DOKUMENTY SCENARIOPISARSTWO
zaloguj

„Te cholerne peonie” z wyróżnieniem!

// 2023-08-16


„Te cholerne peonie” zgarnęły swoją pierwszą nagrodę! Komedia w reżyserii Poliny Biliaievy, ze zdjęciami Zhana Zharoffa otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Octopus Film Festival.

 

Kadr z filmu „Te cholerne peonie”. Autor zdjęć: Zhan Zharoff

 

Jury w składzie: filmoznawczyni i redaktorka Karolina Kostyra, krytyk literacki i filmowy Igor Kierkosz oraz reżyser i scenarzysta Kyle Edward Ball docenili nasz film „za odświeżenie formuły komedii romantycznej i niestrudzone poszukiwanie dziewczęcych rozkoszy i przyjemnostek; nie tylko tych związanych z kinem gatunkowym”.
 
       
 
Kadry z filmu „Te cholerne peonie”. Autor zdjęć: Zhan Zharoff
 
Przewrotna komedia, według scenariusza napisanego przez samą reżyserkę, opowiada historię Rity, która jest zdeterminowana, by przeżyć wreszcie swój pierwszy orgazm nim ukończy dwadzieścia pięć lat.
 
Premiera filmu odbyła się na festiwalu Kameralne Lato w Radomiu. Prezentowaliśmy go także przedpremierowo na Student Film Market, targom towarzyszącym Węgiel Film Festival w Katowicach oraz na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie. Jeszcze w sierpniu „Te cholerne peonie” wezmą udział w Solanin Film Festiwal w Nowej Soli, a we wrześniu zawalczą o nagrody w Konkursie Krótkometrażowym najbardziej prestiżowego wydarzenia filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 
         
 
Kadry z filmu „Te cholerne peonie”. Autor zdjęć: Zhan Zharoff
 
Wielkie gratulacje dla całej ekipy! Już dziś wiemy, że Wasz niebanalny i niezwykle energetyczny obraz wyruszy wkrótce w swoją pierwszą zagraniczną podróż. A dokąd? Niedługo zdradzimy szczegóły. Stay tuned!
 
Poniżej znajdziecie opis oraz listę twórców filmu. 
 
 Plakat: Paweł Białokozowicz
 
 
TE CHOLERNE PEONIE

Rita nigdy nie przeżyła orgazmu i postanawia to zmienić, zanim skończy dwadzieścia pięć lat. Czas jednak goni. Do jej urodzin został jedynie miesiąc.

 

 

OBSADA: Adrianna Malecka, Kamil Szeptycki, Kaja Drzewiecka, Rafał Rosiak, Grzegorz Feluś, Paulina Krupa, Michał Krzywicki, Dagmara Brodziak, Artur Zudzin-Wiśniewski, Barbara Markowska

 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Polina Biliaieva ZDJĘCIA: Zhan Zharoff MONTAŻ: Zuzanna Ciosmak DŹWIĘK: Grzegorz Lindemann MUZYKA: Roman Bogachkin, Amelia Hejduk KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Maria Manista, Sonia Pawica, Marta Iwańska OPIEKA ARTYSTYCZNA: Filip Hillesland, Mateusz Pastewka  PRODUCENT: Maciej Ślesicki PRODUKCJA: Warszawska Szkoła Filmowa

 
 
 
Polina Biliaieva – Urodziła się w 1997 roku w ukraińskim Charkowie. W 2020 rozpoczęła studia na międzynarodowym wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest absolwentką kierunku reżyserii Akademii Kultury w Charkowie, a jej film dyplomowy „Sonata for unaccompanied violin” otrzymał nagrodę na festiwalu KINOKO w Kijowie. Doświadczenie filmowe zdobywała pracując na planach filmowych w Ukrainie i w Polsce („Sex, Insta, ZNO” reż. Antonio Lukich, „Tata” reż. Anna Maliszewska). W swojej twórczości interesują ją najbardziej historie o młodych kobietach wkraczających w dorosłe życie poszukując swojego miejsca i tożsamości. Przez cztery lata pracowała jako dziennikarka w Charkowie. Jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie skrzypiec.
 
 
Etiudy studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej są realizowane przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej


LICEUM FILMOWE
I KREACJI GIER WIDEO
SZKOŁA
ZAWODÓW
FILMOWYCH
STUDIUM
AKTORSKIE
KINO
ELEKTRONIK

nasi partnerzy

CMS | WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA © 2012-2025 | PROJEKTY UE | BIP | ERASMUS | powered by jCMS™

Projekty Unijne