Reżyseria
REŻYSERIA FILMOWA
studia realizowane wyłącznie w trybie stacjonarnym
|
POZNAJ KIERUNEK STUDIÓW
Studia reżyserskie trwają trzy lata i przygotowują do pracy w zawodzie reżysera filmowego. Zajęcia m.in. z historii sztuki, filmu współczesnego, języka filmowego, analizy technicznej filmu, inscenizacji, scenariopisarstwa, estetyki w filmie, historii powszechnej kina, sztuki nowoczesnej i współczesnej, psychologii mediów poszerzają horyzonty, uczą krytycznego spojrzenia na film, pomagają zrozumieć zasady obowiązujące w świecie produkcji filmowej i poznać rynek filmowy w Polsce i na świecie.
Obok zajęć z teorii, studenci uczestniczą przede wszystkim w licznych zajęciach praktycznych, uczą się pracy z kamerą, poznają tajniki dźwięku na planie filmowym, mają zajęcia z montażu, a także szeroko rozumianej postprodukcji, uczą się zasad pracy z aktorami i pozostałymi członkami ekipy.
Szkoła dysponuje doskonałym stale modernizowanym sprzętem i zapleczem dydaktycznym - wszystkimi narzędziami niezbędnymi do wyprodukowania przez studenta samodzielnego dzieła filmowego pod okiem świetnych wykładowców, którzy są opiekunami artystycznymi wszystkich projektów powstających w szkole.
Nasi studenci krok po kroku zdobywają umiejętności niezbędne do pracy w branży filmowej – samodzielnie realizują różne formy filmowe począwszy od etiud, licznych ćwiczeń z zakresu krótkich form jak teledysk, reklama, spot społeczny, adaptacja filmowa, krótkometrażowy film dokumentalny i film fabularny. Dzięki tym umiejętnościom mają ułatwiony start do podjęcia pracy w szeroko rozumianych sektorach kreatywnych, w tym w mediach i telewizji. Każdy rok studiów kończy się egzaminem, podczas którego student przedstawia zrealizowany przez siebie film roczny, który jest oceniany przez komisję złożoną z przedstawicieli kadry pedagogicznej z różnych kierunków Warszawskiej Szkoły Filmowej, pod przewodnictwem Kanclerza Szkoły Macieja Ślesickiego.
Opiekunami kierunku są: założyciel i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej dr Maciej Ślesicki oraz dr Barbara Pawłowska.
PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY
Podstawy pracy z kamerą Wprowadzenie do montażu filmowego Podstawy oświetlenia w filmie Film współczesny Dramaturgia i scenariopisarstwo
|
Film krótkometrażowy Język filmu i wizualizacja Teoria kina Sztuka operatorska Podstawy nagrania dźwięku na planie filmowym
|
REKRUTACJA
Etap 1:
PRACA ARTYSTYCZNA: Praca artystyczna, którą kandydat przynosi ze sobą na egzamin wstępny (JEDNA PRACA -DO WYBORU):
Uwaga: Na rozmowę kwalifikacyjną kandydat przynosi ze sobą zapasową kopię przesłanej wcześniej pracy artystycznej. Możliwe jest też zabranie ze sobą dodatkowej pracy artystycznej – w niektórych przypadkach komisja kwalifikacyjna może wyrazić zgodę na prezentację więcej niż jednej pracy artystycznej, np. filmu oraz zdjęć.
Etap 2:
Po rejestracji online kandydat otrzymuje drogą e-mailową lub telefoniczną dokładny termin, tj. 13-14 września, oraz godzinę rozpoczęcia rozmowy kwalifikacyjnej.
Na rozmowę kwalifikacyjną kandydat przygotowuje prezentację pt.: „Moja piątka”, trwającą do 5 min., w której przedstawi pięć ważnych dla niego tekstów kultury (film, teatr, muzyka, literatura, fotografia, malarstwo, grafika i inne). Prezentacja jest obowiązkowym elementem rozmowy kwalifikacyjnej. Forma prezentacji jest dowolna. Prezentację należy zapisać na pen drive'ie lub innym dysku zewnętrznym i przynieść ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną, a także przesłać ją w postaci linku do kopii w chmurze np. Google Drive (bez ograniczeń dostępności) do 7 września 2024 do godziny 20:00 na adres: egzaminy@szkolafilmowa.pl. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej komisja może zadawać pytania z zakresu reżyserii i/lub realizacji obrazu filmowego oraz poprosić kandydata o zaprezentowanie przyniesionej przez niego pracy artystycznej.
Wyniki ogłaszane są w niedzielę lub poniedziałek po rozmowach kwalifikacyjnych.
|
Etap 3:
Podpisanie dokumentów w Biurze Rekrutacji Po pozytywnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej kandydat zostaje umówiony na spotkanie w Biurze Rekrutacji w celu podpisania umowy z Uczelnią oraz informacji o przyjęciu na studia. Na miejscu otrzymuje też indywidualny numer konta bankowego do wpłaty wpisowego, 22 zł za elektroniczną legitymację studencką oraz czesnego.
Termin wpłaty wpisowego oraz opłaty za legitymację – 7 dni od podpisania umowy o kształcenie
Opłaty: Zarządzenie Kanclerza - wysokość opłat - kierunki studiów - 2024-2025
- Opłata rekrutacyjna – 150 PLN
Opłaty za studia w trybie dziennym: - Wpisowe – 2 900 PLN - Opłata za legitymację – 22 PLN - Obowiązkowa składka na ubezpieczenie NNW - 42 PLN - płatna corocznie, razem z ratą czesnego za m-c październik
Czesne w wysokości promocyjnej dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej 17 420 PLN czesne w wysokości standardowej dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej 24 420 PLN
Czesne w wysokości promocyjnej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na pierwszym i drugim roku studiów: 1 840 PLN (od października do czerwca włącznie) 900 PLN (od lipca do września włącznie)
Czesne w wysokości promocyjnej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na trzecim roku studiów: 2 140 PLN (od października do czerwca)
Czesne w wysokości standardowej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na pierwszym i drugim roku studiów: 2 580 PLN (od października do czerwca włącznie) 1 260 PLN (od lipca do września włącznie) czesne w wysokości standardowej dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na trzecim roku studiów: 3 000 PLN (od października do czerwca)
Terminy płatności: - Wpisowe: termin płatności upływa 7-go dnia od podpisania umowy o kształcenie - Czesne w rozrachunku miesięcznym: termin płatności upływa 5-go dnia każdego miesiąca
Opłatę rekrutacyjną proszę przelać na konto: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa Bank Pekao SA 95 1240 1040 1111 0010 5829 1000 |